renowacja lakieru wrocław

Niemal każdy kierowca marzy o tym, żeby lakier samochodu był w idealnym stanie. Połysk lakieru i brak jakichkolwiek zarysowań, znacznie dodaje uroku i poprawia walory estetyczne. Codzienne użytkowanie samochodu powoduje, że na lakierze pojawiają się rysy, odpryski i inne mankamenty.

Polerowanie lakieru jest jednym ze sposobów na poprawę wyglądu samochodu i pozbycie się szpecących śladów.

W jaki sposób można wypolerować powierzchnię lakieru?

Polerowanie może się odbyć na dwa sposoby:

  •         Polerowanie mechaniczne
  •         Polerowanie ręczne

Decydując się na polerowanie ręczne mamy mniejsze prawdopodobieństwo, że dojdzie do przegrzania lakieru, jednak każdy rodzaj polerowania ma swoje wady i zalety. Podczas polerowania ręcznego, należy zwracać uwagę na to, że pasta bardzo szybko zasycha, przez co można spowodować więcej szkody niż pożytku.

Przy polerowaniu mechanicznym, bardzo szybko można doprowadzić do przegrzania lakieru i przy doborze nieodpowiednich past,  efekt będzie odwrotny od zamierzonego.

Decydując się na samodzielne polerowanie samochodu warto połączyć dwa sposoby. Na płaskich powierzchniach polerując mechanicznie a w miejscach zagięć i trudno dostępnych dla maszyny polerskiej, bezpieczniejsze okazuje się polerowanie ręczne.

W teorii łatwe polerowanie, w praktyce okazuje się skomplikowanym procesem, na który składa się kilka etapów a każdy z nich wymaga szczególnie dużo cierpliwości, dokładności i uwagi. W doborze preparatów do polerowania ma znaczenie sposób, na który się decydujemy.

Najbezpieczniejszą opcją jest oddanie samochodu w doświadczone ręce. W naszym warsztacie dysponujemy różnego rodzaju pastami polerskimi, padami do maszyny polerskiej, które dobieramy odpowiednio do stanu karoserii.  

Wiedza dotycząca dostosowania obrotów maszyny, doboru preparatów i późniejszego zabezpieczenia lakieru środkami ochronnymi, pozwala nam na spełnienie oczekiwań naszych klientów na najwyższym poziomie.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2016 by Grupa Chmiel S.C. - All rights reserved.

Website Project by   LarsForseth.com
Grupa Chmiel Wrocław - Lakiernia i Blacharnia