Wielu z was decyduje się odświeżyć kolor naszego auta bądź jego konkretne elementy. Wgniecenia i rysy od odpryskujących kamyków na drodze może delikatna kolizja i lakier obdarty?

Szukamy dobrego lakiernika, jednak licząc koszty chcemy zapłacić mniej. Wybierając tańszego lakiernika, możemy nie tylko spotkać się z rozczarowaniem, ale również ponownie wydać pieniądze na poprawki. Jak tego uniknąć?

 

Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę.

Zanim powierzymy Nasz samochód sprawdźmy opinie tego lakiernika oraz miejsce w jakim jest wykonywana usługa. Ludzie często wypowiadają się na temat danego fachowca. W ten sposób upewniamy się czy warto zaryzykować czy nie.

  • Zwróć uwagę na czas lakierowania auta, jeśli zaprowadziłeś auto rano a wieczorem masz odebrać, to raczej nie jest to dobry znak. Lakier musi swoje odczekać.
  • Kolejną istotną rzeczą jest pora dnia w której odbieramy samochód. Nigdy nie róbcie tego wieczorem! Nie widać wtedy niedociągnięć i odznaczającego się koloru. A rano bądź w południe, mamy pełen obraz, jak wyszło lakierowanie.
  • Nie patrz tylko z bliska na dany element. Stań w takiej odległości, aby w pełni widzieć całe auto. Łatwo wtedy dostrzec, czy został dobrze dobrany kolor do aktualnego lakieru auta oraz czy elementy nie różnią się odcieniem. Profesjonalni lakiernicy stosują tzw. cieniowanie” aby uniknąć różnic kolorystycznych między sąsiadującymi elementami
  • Zobacz czy nie ma zacieków, wyglądających ja spływająca farba. Przyjrzyj się również czy na lakierze nie ma „paprochów”, które przykleiły się do lakieru. Zbadaj palcami czy jest wyczuwalna szorstkość pod palcami. Powierzchnia powinna być gładka.
  • Ostatnią rzeczą są pozostałości lakieru na innych elementach takich jak uszczelki, elementy plastikowe czy szyby. Nawet z daleka będzie widać niedociągnięcia na aucie oraz ingerencje lakiernika i jego brak doświadczenia.

Jeśli lakier w krótkim czasie osiądzie, łuszczy się, odpryskuje bądź pojawia się rdza, to znak, że lakiernik źle wykonał swoją pracę. Warto zatem zlecić lakierowanie doświadczonym osobą z Grupa Chmiel i cieszyć si pięknym lakierem jak inni zadowoleni klienci.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2016 by Grupa Chmiel S.C. - All rights reserved.

Website Project by   LarsForseth.com
Grupa Chmiel Wrocław - Lakiernia i Blacharnia