Każdy chciałby, aby jego auto lśniło niczym z salonu. Środek zachęcał do przejażdżki bez względu na to czy jest to nowy model prosto od producenta, czy kilkuletni samochód. Jest to możliwe dzięki car detailingowy.

To nie tylko mycie! Detailing to złożony proces składający się z czyszczenia, regeneracji oraz konserwacji. Dzielimy go na wewnętrzny i zewnętrzny.

Skupiamy się na środku. Odświeżona tapicerka, podsufitka. Wyczyszczony kokpit i elementy plastikowe/metalowe. Nakładany jest specjalny preparat zapobiegający nadmiernemu osiadaniu kurzu. Nabłyszcza on całą powierzchnię, redukując tym występujące, delikatne rysy. Nie pozostawia lepkiej warstwy, co jest bardzo istotne, dając wrażenie nowego wnętrza samochodu.

Nie zapominaj, że wygląd zewnętrzny też jest ważny! Procesowi temu podlegają lakier, lusterka, szyby, felgi a także wszelkie elementy ozdobne – zwłaszcza chromowane.

Należy usunąć wszelkie zanieczyszczenia poprzez czyszczenie karoserii, uzupełnić ubytki i braki. Następnie na całą powierzchnię nakłada się specjalny preparat (np. pastę) do polerowania całej powierzchni lakieru.

Dopiero wtedy można przejść do zabezpieczenia. Całą powierzchnię pokrywa się detergentem konserwującym – woskiem. Przez pewien czas, w znacznie mniejszym stopniu przylegać będzie kurz i drobinki pyłu.

Rozbudowaną formą autodetailing, oprócz powyższych form zabezpieczenia, jest nałożenie ochronnej powłoki ceramicznej na lakier. Dodatkowo chroni ona przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Z znacznie mniejszym stopniu przywiera brudu czy powstawaniem mikrorys. Nie zapominajmy o atucie estetycznym – tworzy efekt lustra na całej jego powierzchni.

Auto detailing to spa dla twojego samochodu. Nie należy jednak myśleć, że usłudze tej poddawane są tylko zniszczone samochody, wymagające odświeżenia. W nowych autach tym bardziej należy zabezpieczyć lakier, przed różnymi czynnikami zewnętrznymi i atmosferycznymi, aby na dłużej cieszyć się jego nieskazitelnym blaskiem. Już teraz skontaktuj się z nami!

Categorydetailing
Tags
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2016 by Grupa Chmiel S.C. - All rights reserved.

Website Project by   LarsForseth.com
Grupa Chmiel Wrocław - Lakiernia i Blacharnia